😪 «Знав і забув»
😪 «Чому тих слів так багато?»
Знайомо?https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1449309885230058&set=gm.3186231938067402&type=3&eid=ARA3zknQQizyDw4x5PyOr6-3aKU8tJRFNMod9Xnq7bQ34ZWTZ-5-zpGiWHmllXKJEGL1PLd3SNSG-fmV&ifg=1
❗️Всіх слів не вивчиш, їх дійсно багато, бо кожна мова у процесі розвитку «позичає» слова у інших мов, створює власні нові, відкидає застарілі. Мова жива і постійно розвивається.
❗️Ви не вивчите слово за раз. Це довгий процес. Зазубрив, тому і забув.
А насправді є кілька етапів.
1️⃣Перший раз чую/бачу слово. Що це взагалі таке?
2️⃣Вже десь таке чув/бачив. Що це таке?
3️⃣А може то..? Здогадуємся з контексту.
4️⃣Точно! Впевнені з контекстом.
5️⃣Як буде? Не можу згадати...Точно! Згадуємо з підказкою.
6️⃣То буде.. Треба трохи подумати. Точно! Згадуємо самі.
7️⃣То можна так сказати? Сумніваємося, чи правильно використали.
8️⃣Знаємо. Впевнено використовуємо.
Отакий довгий процес. В когось він проходить за раз, в когось довше, але суть така.
❓Тож, як вчити???
✅Перше. Одразу правильно вимовляємо. Завчимо неправильно-не будемо впізнавати слово і робити помилки. Не лінимось зайвий раз перевірити. Благо, є онлайн словники з записом вимови. Транскрикцію вже давно не вміють читати.
✅Друге. Написання. Одразу в голові собі прокручуємо кілька разів, як воно пишеться. Це ж англійська)) Не лінимось зайвий раз перевірити.
✅Третє. Візуалізуємо. Асоціюємо. Малюємо малюнок в голові чи на папері. ✅Четверте. Вчимо у фразі. Не просто shopping, а go shopping/do shopping. Допоможе з сьомим етапом сумнівів вживання.
✅П‘яте. Якщо ж схоже слово, або ми знаємо схоже, вчимо в парі. Зазвичай це можуть бути щось типу develop(v) розвивати/development(n) розвиток.
АБО схожі за вимовою/написання. ТУТ важливо одразу зарам‘ятати різницю, щоб не плутати, особливо, якщо одне з них вже знаємо (stAff/ stUff)
✅Шосте. Одразу пробуємо скласти з ним речення. Так практикуємо і граматику, і концентруємось, відповідно швидше запам‘ятовуємо, і структуру речень, і вживання.
✅Сьоме. Пам‘ятаємо, що слово часто має кілька значень, які залежать від вживання (competition- змагання/конкуренція). Тому звертаємо увагу на «сусідів» слова, щоб краще зрозуміти.
✅Восьме. ПАМ‘ЯТАЄМО! Наш мозок вчить нове по принципу зв‘язку з тим, що він вже знає! Тому допомагайте йому зробити ці зв‘язки!
Комментариев нет :
Отправить комментарий